Profesionální fotografie architektury vyžaduje mimo určitých schopností, jako vnímání prostoru, citu pro detail atd. i dokonalé technické zázemí. Bez kamery a optiky, které společně umožňují především dokonalou korekci perspektivy obrazu (optickou cestou) a zároveň nemají ani jiné optické vady a jsou schopny dokonale udržet linie budov i interiérů, to prostě nejde.
Tato špičková technika je ovšem velmi drahá a většina lidí, a to i z řad “fotografů", nemá ani tušení, že existuje. A tak ji dnes používá jen hrstka profesionálů a to co je běžně prezentováno jako fotografie architektury, je spíše dokumentem, městskou krajinou nebo reportáží, jen ne fotografií architektury.
Já jsem v tomto oboru začal už v dobách filmu a při přechodu na digitální technologie jsem si raději několik let počkal, až se mi podaří nakoupit techniku která mi opět umožní výrobu kvalitních fotografii architektury. Nyní již mám vše potřebné a je pro mne velkým potěšením s touto technikou znovu pracovat. Věřím, že je to na mých snímcích vidět.